WordPress slideshow pluginad

  |   by kadriad   |   Blogg, jQuery, plugins, wordpress  |  No Comments

WordPressis on piltide ilusaks näitamiseks päises lugematul hulgal pluginaid.

Panen kirja isiklikud muljed.

Alustuseks kasutasime Easing sliderit – väga mugav ja kiire plugin – pilte saab üles laadida või meedia raamatukogust valida. Iga pildi juurde saab panna viidatava lingi. Ainuke puudus oli, et tasuta versioonis ei saanud lisada teksti.

Siis katsetasin s3slider – sliderile saab lisada teksti, samuti saab ise üleslaetavast pildist sobiva osa välja lõigata. Positiivne on samuti, et piltide järjestust saab muuta. Puuduseks on aga, et piltide üleminek ei ole kõige sujuvam. Nimetatud sliderit kasutasin WP MU /network blogis ning seal ilmens, et plugin ei ole otseselt mitme blogi jaoks loodud. Seda oli aga õnneks kerge muuta, kui andmebaasi salvestamisel lasta salvestada random id, mitte auto increment. Viimase puhul ilmneb probleem selles, et kõikide blogide slideshows kasutatavad pildifailid salvestatakse samasse kataloogi ja nende id-d on 1,2,3, jne – seega salvestatakse teise blogi pilt pidevalt üle. Random id lahendab selle probleemi.

Järgmisena leidsin sellise tored jQuery plugina, mis on tagab piltide erinevad sujuvad üleminekud:

http://jquery.malsup.com/cycle/

Pluginat võib kindlasti ka ise modida, aga WordPressis on olemas hulk selle plugina põhjal tehtud slideshow pluginaid:

http://wordpress.org/extend/plugins/tags/jquery-cycle

Ise katsetasin:

All-In-One Slideshow

Pakutakse tõesti hästi palju erinevaid variante: kas näidata postitusi, või lehekülgi. Samuti on võimalik valida erinevate üleminekute vahel ja panna ülemineku kestvus sekundites. Lisaks on võimalik endal pildifailid üles laadida, lisada saab pildifaili teksti ja lingi. Ainukese probleemina ei toiminud mul taustavärvi muutmise salvestamine. Selle lisasin siis custom css lahtrisse.

Samuti proovisin

yCyclista

see on plugin, mis teeb postituse galeriist automaatselt slideshow. Plugin tõesti töötas, aga kuna hetkel aega ei olnud, siis jäi katsetamata näidatavate pildifailide suuruse muutmine.

Täiendus:

Leidsin ka Portfolio slideshow, mille on fade efekt ja autoplay.

Väga mugav oli kasutada:

http://wordpress.org/extend/plugins/portfolio-slideshow/installation/